Студенти медицине поново на Београдском маратону

Студентска унија медицинара – СУМЦ је и ове године учествовала у медицинском обезбеђивању 36. Београдског маратона, који је одржан 23. априла на улицама наше престонице.

Традиционално смо сарађивали са Црвеним крстом Србије,  Црвеним крстом Београд, Заводом за ургентну медицину, Војномедицинском академијом, Универзитетским клиничким центром Србије, ДЗ Чукарица,  ДЗ Савски венац,  ДЗ Стари град и Заводом за здравствену заштиту студената.

У обезбеђивању је учествовало 6 тимова од укупно 26 чланова СУМЦ-а на 4 пункта у граду и пољским болницама на Ушћу и на Циљу. Студенти медицине су збрињавали тркаче али и грађанство и веома смо срећни и задовољни што није било озбиљнијих интервенција и што је, са медицинског аспекта, све протекло у најбољем реду с обзиром на то да је ове године учествовало око 10 500 тркача.

Велика нам је част и задовољство што смо још једном са поносом представљали Медицински факултет Универзитета у Београду и што смо имали своје учеснике и у трци.

Велико хвала организатору на указаном поверењу.

Ваш СУМЦ

Фотографије: